Dobór okularów

Dobre widzenie w jednych okularach po 45 roku życia

Od 4 lat jestem użytkownikiem soczewek okularowych progresywnych, a od 2 lat coraz częściej widzicie mnie w okularach. Dziś już nie wyobrażam sobie robienia zakupów, sprzątania, czy gotowania, a przede wszystkim badania pacjentów bez okularów.

Niestety po 40 roku życia powoli tracimy zdolność dobrego widzenia w bliży , co powoduje dyskomfort i dezorientację w codziennym życiu. Można zaklinać rzeczywistość, udawać, że jest dobrze i uciekać od tego, co nieuniknione. Przez to zabieramy sobie swobodne widzenie w bliży, zamiast pozwalić sobie na komfort w codziennym funkcjonowaniu, dzięki okularom progresywnym.

Często jednak wzrok docenia się dopiero, kiedy zaczyna szwankować. Kiedy zauważamy, że zaczynamy źle widzieć w bliży, nie wystarcza nam ręki, bo tak musimy oddalić tekst/telefon, żeby zobaczyć, to znak, żeby sprawdzić jak funkcjonuje nasz układ wzrokowy i wybrać się do specjalisty. Nie noszenie okularów do bliży może prowadzić do większego pogorszenia wzroku do dali, ponieważ to nadwyręża i męczy oczy. Oko musi pracować znacznie ciężej. Efektem mogą być różne objawy, np: ból głowy i karku, zawroty głowy, czy podwójne widzenie, rozmazane widzenie w dali.

Czas adaptacji, który ja potrzebowałam na przyzwyczajenie się do szkieł progresywnych, to około 2 tygodnie. Nie było to łatwe, ale teraz wiem, że było warto poczekać. Dziś mam wrażenie, że w okularach progresywnych widzę jak za dawnych lat. Jestem wdzięczna za ten wynalazek. I z całego serca polecam każdemu prezbiopowi 🙂 Jedną z naszych bardzo zadowolonych klientek jest Krystyna Tkacz, którą możecie zobaczyć i usłyszeć wchodząc w ten link: https://www.youtube.com/watch?v=marJhU5TjPM

Dużym dobrodziejstwem jest również możliwość wyrobienia okularów progresywnych ze szkłami barwionymi, które często wyglądają, jak zwykłe okulary przeciwsłoneczne, a dają możliwość widzenia także w bliży. Brak wady wzroku do dali, nie dyskwalifikuje nas do noszenia szkieł progresywnych, ponieważ ja jestem tego przykładem.

W naszym gabinecie możecie przymierzyć i ZOBACZYĆ, jak to naprawdę działa.

Do zobaczenia,

Optometrystka i założycielka OQlary OQlarki ~ Renata Fudała