CAROLINE ABRAM

Utalentowana artystka z Paryża, która każdy model kolekcji projektuje sama.

Jej oprawy okularowe i okulary przeciwsłoneczne charakteryzuje ciekawa kolorystyka, znakomite materiały i nietuzinkowe wzornictwo. Główna idea projektantki to pokazać piękno kobiety i podkreślić jej osobowość.

Urodziła się w rodzinie optyków. Caroline Abram także studiowała optometrię i tak została wciągnięta w rodzinny biznes. A potem połączyła to co znała najlepiej – świat okularów i artystyczną duszę.

Na eklektyzm jej kreatywności miało wpływ dzieciństwo spędzone w Senegalu, w jej projektach widać feerię afrykańskich barw, fascynacje stylem retro oraz związek z indyjskim, bretońskim i polskim pochodzeniem.

20 lat temu wystartowała z małym biznesem i przez długi czas tworzyła ręcznie robione akcesoria okularowe: łańcuszki i lupki. Dzięki tej eleganckiej biżuterii okularowej zyskała sławę. W 2008 roku Caroline Abram postanowiła stworzyć własną markę dostrzegając zapotrzebowanie na pociągające i eleganckie damskie oprawy okularowe podkreślające w prosty sposób kobiecość.

Kolekcja jest bardzo zróżnicowana. Wybierać można spośród wzorów klasycznych i dyskretnych po bardzo barwne i fantazyjne. Pomysłem designerki jest zaprezentowanie tego samego modelu w wielu połączeniach kolorystycznych – takich niuansów oczekują kobiety.

TALLA EYEWEAR

Marka zaprojektowana przez Gianlucę Gualandi dla dżentelmenów.

Kolekcja jest inspirowana trzema wielkimi miastami Rzymem, Paryżem i Miami. Oprawy są oryginalne, stylowe, dodające szlachetności. Znajdziemy tu szeroki wybór kształtów i kolorów, naturalny luksus elegancji.

Oprawy korekcyjne i okulary przeciwsłoneczne występują w trzech liniach, z których każda ma swój kod, swój ślad.

Kolekcja ROME zaprojektowana jest w całości z acetatu. Modele z tej kolekcji noszą nazwy związane ze wspomnieniami projektanta. Subtelne i pełne niuansów. PARIS to miejsce, gdzie mieszka. Modele z tej kolekcji nazywają się tak jak jego ulubione, paryskie restauracje. MIAMI to kolekcja stworzona w metalu. Gianluca trzy razy w roku podróżuje w to miejsce, gdzie łączy się przestrzeń i ocean z tętniącym życiem miasta. Tam gdzie sztuka ulicy współgra z rokoko. Pokazuje odwagę nowego świata wymazującego uprzedzenia. Nazwy modeli z linii MIAMI odnoszą się do miejsc, które odwiedził.

Marki okularów dostępnych w naszym salonie:

Marki okularów dla dzieci: